Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł! Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.

Teraz jest 16 lip 2019, o 10:58

Orki

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
  • Autor
  • Wiadomość

ninjaska

Zwycięzca 2 dywizji PLBB

Zwycięzca 2 dywizji PLBB

Re: Orki

Post16 lut 2017, o 10:29

Jeszcze tylko jedna uwaga, Orkowie maja dostep do calkiem taniego StarPlayera, czyli Ugrotha Bolgrota. Za 100k dostajesz Liniowego z Pila Lancuchowa. Doplacasz wiec 50k za umiejetnosc, co jest znosna cena.

Crazy_Cow

star player

Post16 lut 2017, o 10:42

Ale w turnieju nie zagra;)

Domingo

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post16 lut 2017, o 11:01

Crazy_Cow napisał(a):Ale w turnieju nie zagra;)

zależy od zasad turnieju :P
coś się uczepiliście, że zasady Eurobowl to jedyne istniejące zasady turniejowe na świecie :) To, że my na nie ciągle gramy jest spowodowane tym, że chcemy trenować przed EB.
Na różnych turniejach bywają różne zasady. Przed zajawką na EB graliśmy na zasady NAF Championships i tam np. nie było podziału ma tiery.
Steam: Zelazow
Fumbbl: Zelazow

NairoD

trener

Post16 lut 2017, o 11:14

Domingo napisał(a):
Crazy_Cow napisał(a):Ale w turnieju nie zagra;)

zależy od zasad turnieju :P
coś się uczepiliście, że zasady Eurobowl to jedyne istniejące zasady turniejowe na świecie :) To, że my na nie ciągle gramy jest spowodowane tym, że chcemy trenować przed EB.
Na różnych turniejach bywają różne zasady. Przed zajawką na EB graliśmy na zasady NAF Championships i tam np. nie było podziału ma tiery.

Prawdę mówi. Polać mu :)
Mroczne Elfy 2017
28/6/5 (39); 76/28 (50); 41/56 (-21)

Slanny 2017
0/0/0; 0/0 (0); 0/0 (0)

reszka

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post16 lut 2017, o 11:54

Privian napisał(a):
A jak w BB na się zasadą typu "karta stół" bo nie wiem czy jako Nowy gracz miałem na turnieju przymykane oko.
Np:
Ja- mój orc Twojego orca na 3 kościach
Ty- nie na 1 bo coś tam.

Opcje:
1- moge cofnąć ruch i zrobić nim inna akcje
2- muszę atakować na 1 kości.

Jeśli ja mówię - blokuję na 2 kościach - a przeciwnik mówi (STOP!) - "na jednej, bo mam guarda obok", to w perspektywie chyba wszystkich meczy jakie grałem, nawet będąc zaawansowanym graczem, mogłem wycofać moje oświadczenie, że blokuję i zrobić inny ruch. Sam też zawsze na to pozwalam przeciwnikowi, niezależnie czy zaczyna czy to wyjadacz.

Dlatego przy okazji pierwszych meczy polecam się dopytywać - "na jednej?" "na dwóch?" - najszybciej się nauczysz i nikt nie będzie się z tym czuł źle.

Co innego, jak już się rzuci kością/kośćmi. Początkującemu, który nie do końca ogarnia pewne rzeczy bym odpuścił, bo tutaj głównie liczy się zabawa (i flaki i piwo), tym niemniej to kwestia indywidualna bo rzut kośćmi to już "karta stół". Ślimakowi czy Miłoszowi, a oni mnie - już nie ma przebacz. Najlepiej dogadać się z przeciwnikiem przed meczem co i jak.

Natomiast co zrobić w sytuacji prawdziwego meczu, gdy:
a) miałem rzucić 1 kością a rzuciłem dwoma
b) miałem 2 a rzuciłem jedną
c) miałem 2, rzuciłem 2 ale jedna spadła pod stół / zatrzymała się na kancie

To w zależności, czy gram z Polakiem, Węgrem, Belgiem czy Niemcem rozwiązań problemu było sporo i każdy inny. Warto to ustalić przed meczem, bo każde rozwiązanie jest dobre, byle było wcześniej omówione. Ale znowu, to nie jest do końca problem początkującego. Z drugiej strony podczas KAŻDEGO meczu taka sytuacja zdarza się kilkukrotnie.
Sędzia na boisku jest potrzebny wyłącznie po to, aby trenerzy mogli udawać, że grają według jakichś zasad.

Privian

liniowy

Post27 lut 2017, o 16:23

Co sądzicie o takiej drużynie na Nowy sezon w lidze

3x Black Oce - 240k
3x Blitzer - 240k
2x Thrower - 140k
2x Linemen - 100k
Goblin - 40k
4x Re-roll - 240k

Czy lepiej na start zabrać Trolla?

bukszpan

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post27 lut 2017, o 16:35

Jak dla mnie słabo.
Wyrzuciłbym jednego throwera, jeden przerzut i jednego liniowego lub goblina.
Za to dokupisz po czwartym blizerze i czarnym orku.

zgnity

Zdobywca Dębowego Pucharu

Zdobywca Dębowego Pucharu

Post27 lut 2017, o 16:57

Privian napisał(a):Co sądzicie o takiej drużynie na Nowy sezon w lidze

3x Black Oce - 240k
3x Blitzer - 240k
2x Thrower - 140k
2x Linemen - 100k
Goblin - 40k
4x Re-roll - 240k

Czy lepiej na start zabrać Trolla?

Moim zdaniem lepiej poradzi sobię :
4 x Blitzer
4 x Black Ork
1 x Thrower
2 x Lineman
3 x Re-Roll

Drużyna będzie bardziej mobilna ( bo Blitzerzy ) oraz silniejsza ( Bo Black Orki ).
A jeśli już chcesz brać Goblina to weź odrazu Trolla choć to bym dokupił później.
A pathetic creature of meat and bone

Crazy_Cow

star player

Post28 lut 2017, o 09:32

1 Lineman
1 Thrower
4 Black Orc
4 Blitzers
1 Troll

2 rr

To jest ustawka jak masz chrapke na trolla. W chwili obecnej losujesz mvp z 3 gości (czyli za każdym razem wybierzesz trolla i 2 black orki) Więc posiadanie trolla od początku ma JAKIŚ sens. Ale 2 RR to już jest na granicy ryzyka ; )

ew. podmienić linemana na goblina. Ale to już opcja bardziej ryzykowna bo Brat Mniejszy orków dość łatwo może dać się rozsmarować na murawie.

teillman

trener

Post5 mar 2017, o 18:54

też bym zagrał raczej na 2rr i trolu niż 3rr i liniowym
tym bardziej że to liga orkowie po około 5 meczach to już mega ciężki przeciwnik
Obrazek
Steam:teillman

Lustrian Smashers:
Liga Games Workshop Warszawa 1st

Miners 69'ers:
RZBowl'17 |1st| 3-2-0 ; PO2017 |21st| 2-1-2; PalinkaBowl |2nd| 4-1-1; WARSAWVII |2nd| 2-3-0
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy i taktyki