Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Teraz jest 23 mar 2019, o 05:08

Orki

"Dopóki piła w grze, wszystko jest możliwe". Dyskusje o dostępnych rasach i taktykach.
  • Autor
  • Wiadomość

Privian

liniowy

Re: Orki

Post15 lut 2017, o 11:20

Witam pytanko nooba.
1 - Na jakiej zasadzie Troll rzuca Goblinem.
2 - jak stworzyć drużynę na turniej (3 mecze) brać Trolla czy nie?
3 - ile Re-roll MUSI/POWINNA mieć drużyna Orcow?

NairoD

trener

Post15 lut 2017, o 11:41

Czołem

1) Troll musi zadeklarować akcję Pass, następnie podchodzi do gobosa i rzuca
    1) czy go zje (olewa na 1 i gobos próbuje uciec z łapek trola, na 1 oblewa i kończy jako zagrycha)
    2) Wykonuje rzut (na 1 upuszcza malucha)
    3) maluch ląduje z 3 krotnym rozrzutem na swoje bazowe AG -1 za Tacklezone przeciwnika w zasięgu, jak wyląduje na kimś to goblin i drugi jegomość rzucają na Pancerz.

2)Wszystko zależy do tego jak formt gracie.
    1) Ile kasy na startową drużynę 1 000 000 czy 1 100 000?
    2) Ile skilli można rzydzielić drużynie (w tym jakich, zwykłe / dubble)

3) Wszystko zależy od preferencji, mi RR zawsze mało. Wydaje mi się że 3 RR to potimum u orków
Mroczne Elfy 2017
28/6/5 (39); 76/28 (50); 41/56 (-21)

Slanny 2017
0/0/0; 0/0 (0); 0/0 (0)

reszka

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post15 lut 2017, o 12:05

rzut goblinem to jeszcze test na głupotę.

1) czy go zje (olewa na 1 i gobos próbuje uciec z łapek trola, na 1 oblewa i kończy jako zagrycha) - mi się wydaje, że na "1" zawsze zjada i nie ma rzutu na kolejną jedynkę.

Orki - można z trollem, można bez. Absolutnie każda opcja jest dobra. Troll czasami sam Ci przegra mecz. Z drugiej strony to siła 5 zamiast liniowego. Grając z trollem, musisz pamiętać, że grasz 2 zespołami, w jednym są orki, w drugim troll. W przeciwieństwie do zdecydowanej większości drużyn, BIG GUY u orków nie jest must have.

co do reroli, to akurat proste:

z trollem wejdą Ci 3 i tyle trzeba brać.

Bez trolla ja bym brał 4 - ale tylko dlatego, że gra na 13 zawodnikach jest przesadą.

masz 3 opcje bez trolla:
- 13 zawodników i 3 RR
- 12 zawodników i 4 RR
- 12 zawodników i 3 RR i APO.
Sędzia na boisku jest potrzebny wyłącznie po to, aby trenerzy mogli udawać, że grają według jakichś zasad.

Privian

liniowy

Post15 lut 2017, o 13:57

To na ten przykład turniej na 1100k złota.
Jak polecacie złożyć skład bez Trolla.
A i jak to jest z wykonywanie umiejętności bo też ni bardzo ogarniam.

Nimar

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post15 lut 2017, o 14:18

Ja tam lubię trolla bym go brał. Trzeba się liczyć z tym, że może on stać bez ruchu pół meczu i traktować go raczej jako zawalidrogę a nie gwiazdę:)
nick steam: Nimar

Slimaq

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post15 lut 2017, o 14:32

reszka napisał(a): W przeciwieństwie do zdecydowanej większości drużyn, BIG GUY u orków nie jest must have.

Powiedziałbym - Tak jak w zdecydowanej większości drużyn, BIG GUY u orków nie jest must have.

Osobiście uważam skład bez trolla za lepszy - 12 zawodników i 3 RR i APO wydaje się być idealne bo 3 RR powinny spokojnie wystarczyć a APO pozwala zatrzymac na boisku kluczowego zawodnika dla którego przeciwnik wyrzucił KO.

Opcja 4RR za to chyba lepsza dla mało doświadczonych trenerów - więcej błędów wybacza.
Steam: lorgoth
Fumbbl: slimaq

Crazy_Cow

star player

Post15 lut 2017, o 16:59

Wykupywanie skillów:

- w zależności od ekipy jest ona w odpowiednim TIER (czyli na drużynę możesz wykupić określoną ilość skilli np. 6 normalnych)

- normalnych to znaczy, że dostępnych na zawodniku w razie ZWYKŁEGO AWANSU (bez dubla przy rzuceniu kostką przy awansie. po szczegóły spójrz na lvl up zawodników w instrukcji)

- normalny awans u gościa to wykupienie jednej umiejętności z listy general + ew. siła +ew. zręczność + ew. pass +ew. mutacja. Do których skilli ma dostęp zawodnik zależy od konkretnego zawodnika. Np. CHaos Warrior bazowo ma dostęp do siły general i mutacji. W razie wyrzucenia dubla (np 6 + 6) ma dostęp również do zręczności i pass'a. UWAGA BUG GUYE Z ZASADY NIE MAJĄ DOSTĘPU DO GENERAL (czyli bloka) NA ZWYKŁYM AWANSIE)

- na zasadach turniejowych nie możesz wykupywać zwiększenia skilli (dostępnych w trakcie dubla albo przy niektórych rzutach. Co do szczegółowej listy znowu kieruje do instrukcji : )

reszka

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post15 lut 2017, o 17:44

Privian napisał(a):To na ten przykład turniej na 1100k złota.
Jak polecacie złożyć skład bez Trolla.
A i jak to jest z wykonywanie umiejętności bo też ni bardzo ogarniam.

Kolega potrzebuje łopatologicznie, a Wy mu teorię dajecie :) (słuszną skądinąd)

popatrz na poniższe i wybierz 6 z poniższych (blok/guard oznacza, że możesz wybrać albo jedno albo drugie, nigdy zaś oba)

1) Black ork (blok/guard)
2) Black ork (blok/guard)
3) Black ork (blok)
4) Black ork (blok)
5) blitzer (guard/tackle)
6) blitzer (guard/frenzy)
7) blitzer (guard)
8) blitzer (guard)
9) miotacz (blok)
10) troll (jeśli na nim grasz) (guard)

Czego nie wybierzesz, będzie dobrze. Orki grają zupełnym standardem i w zasadzie od powyższych nie ma zbyt wielu wyjątków, rzadko zobaczysz roster, którego nie złożysz z w/w wymienianki.

(Tylko tak na marginesie, że jeżeli żaden z black orków nie dostanie bloku, to graj bez trolla i na 4 RR)
Sędzia na boisku jest potrzebny wyłącznie po to, aby trenerzy mogli udawać, że grają według jakichś zasad.

Privian

liniowy

Post16 lut 2017, o 06:48

reszka napisał(a):Kolega potrzebuje łopatologicznie, a Wy mu teorię dajecie :) (słuszną skądinąd)

Dziękuję za zrozumienie.

A jak w BB na się zasadą typu "karta stół" bo nie wiem czy jako Nowy gracz miałem na turnieju przymykane oko.
Np:
Ja- mój orc Twojego orca na 3 kościach
Ty- nie na 1 bo coś tam.

Opcje:
1- moge cofnąć ruch i zrobić nim inna akcje
2- muszę atakować na 1 kości.

Elkołak

Zdobyte Trofea:

Zdobyte Trofea:

Post16 lut 2017, o 07:19

Jak zadeklarujesz że orkiem blokujesz na 3 kościach a masz na 1 to poprostu rzucasz jedną i tyle...wszystko do dogadania :D Nie spotkałem sie by ktoś robił problemy. Raz tylko jak grałem z Węgrem to po moim rzucie 2 kośćmi (mialem rzucic jedna) powiedział że bloku nie było. Natomiast z drugim Wegrem atakowałem minotaurem na 2 kościach i rzuciłem 2 czachy, węgier powiedzial źe powinienem rzucić 3 kośćmi i pozwolił rzucić 1 kością wypadło obrońca powalony więc ja żeby było w porządku nie rzuciłem na pancerz :) Zresztą przed każdym meczem ustalasz z kolegą co i jak
steam: Elkolak75

PO 2016 Strażnicy Kostnicy (khemri) 1-4-0
PO 2017 Szydercze Piszczele (undead) 2-0-3
PO 2018 Szepczące Mogiły (Necro)
Od martwego elfa lepszy jest tylko taki, który konając zdradza Ci taktykę swojej drużyny...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rasy i taktyki